طرز تهیه ماهی با فلفل سبز و قرمز سنگالی

مونس

دو طرف ماهی ها را کمی نمک می زنیم و آنها را در آرد می غلتانیم. نصف روغن را داغ می کنیم و دو طرف قطعات ماهی را در این روغن با حرارت ملایم طلایی می کنیم. پیاز را خلال کرده،بقیه روغن را در تابه می ریزیم.

مواد لازم ماهی با فلفل قرمز و فلفل سبز برای ۴ نفر:

مواد لازم/اندازه/مقدار / کالری
——————————–
ماهی کلن یا فیله ماهی یا شیرماهی/ ۴ قطعه به قطر ۲ سانتیمتر که گرد و منظم/۱۰۰ گرم / ۱۰۰ کالری

پیاز متوسط /۳ عدد/۱۰۰ گرم / ۵ کالری

فلفل ریز تند/۲عدد/۱۰۰ گرم / ۲۲ کالری

فلفل سبز و قرمز دلمه ای/۴ عدد(از هرکدام ۲ عدد)/۱۰۰ گرم / ۱۵ کالری

آرد گندم/۲ قاشق سوپخوری/۱۰۰ گرم / ۳۶۰ کالری

روغن مایع۱ لیوان معمولی(۲۰۰گرم)/۱۰۰ گرم / ۹۰۰ کالری

نمک و فلفل /بقدر کافی/۱۰۰ گرم / ۰ کالری

طرز تهیه ماهی با فلفل قرمز و فلفل سبز :

*. دو طرف ماهی ها را کمی نمک می زنیم و آنها را در آرد می غلتانیم. نصف روغن را داغ می کنیم و دو طرف قطعات ماهی را در این روغن با حرارت ملایم طلایی می کنیم. پیاز را خلال کرده،بقیه روغن را در تابه می ریزیم.

*. روی حرارت ملایم می گذاریم. پیاز را کمی در روغن سرخ می کنیم،بعد فلفلها را خرد کرده،داخل پیاز می ریزیم و کمی تفت می دهیم. کمی نمک هم به آن می زنیم،بعد قطعات ماهی را روی پیاز و فلفل می چینیم. نصف استکان آب اضافه می کنیم.

*. حرارت را کاملا ملایم می نماییم. در صورت امکان یک عدد فلفل دلمه ای کوچک برای تزئین وسط ظرف قرار می دهیم و در ظرف را می بندیم تا پیاز و فلفل کمی پخته و نرم شوند. بهتر است این غذا را در یک ظرف نسوز و گرد تهیه کرده،آن را با همان ظرف سر میز ببریم.

خواص فلفل سبز :

*. مواد موجود در فلفل با تحریک ترشح آنزیم های گوارشی در معده و نابودی باکتریهایی که می توانند عامل عفونت باشند، قدرت هضم را تقویت می نمایند. فلفل به دلیل داشتن خاصیت ضد باکتری همچنین از بروز اسهال ناشی از عفونت جلوگیری می نماید.

*. محققان تاکید می کنند؛ این گیاه به عنوان داروی ضد احتقان باعث رقیق و نازک شدن خلط و خارج شدن آن از ریه ها می گردد. از آنجا که این گیاه بافت ریه را تقویت می نماید در نتیجه برای بیماران مبتلا به آمفیزم (بیماری اتساع و بزرگ شدن ریه ها) بسیار مفید است.

منبع:akairan.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

آش رشته رنگی اردبیل

اگر دوست دارید طعم یک آش رشته متفاوت را تجربه کنید یا از چشیدن مزه میو های خشک لذت می برید حتما این آش خوشمزه را درست کنید ضمن آنکه ظاهر آن نیز بسیار زیباست و می تواند زینت بخش سفره شما باشد.

Subscribe US Now