میگو کبابی

مونس

مواد لازم برای میگو کبابی :
* میگوی بزرگ ۱۶ تا ۲۰ عدد (تقریبا ۴۵۰ گرم)
روغن زیتون به مقدار لازم
نمک یک چهارم فاشق چایخوری
کره ۳ قاشق غذاخوری
سیر خرد شده ۳ حبه
پیازچه خرد شده برای تزیین ۱ قاشق چایخوری
* سیخ کبابی بامبو ۲۰ عدد

* برای آماده کردن میگو کافی است که سر آن را جدا کرده و رگ سیاه را با احتیاط دربیاورید. می توانید دم میگو را نبرید و نگه دارید.
* سیخ های کبابی بامبو را برای حدود ۳۰ دقیقه قبل از شروع طبخ در آب خیس کنید.
طرز تهیه:

دستگاه گریل را برای حرارت بالا آماده کنید، یک طرف دستگاه باید سرد باشد و شعله یا زغال آن روشن نشود.
در حالی که گریل دارد گرم می شود، میگوها را به سیخ بکشید. از دم آن ها شروع کرده و به آرامی سیخ را تا انتهای گوشت میگو پیش ببرید. حالا میگو را به روغن زیتون آغشته کرده و کمی نمک روی آن بپاشید.
کره و سیر در یک کاسه مخصوص مایکروویو ریخته و آن ها را داخل ماکروویو گرم کنید تا کره ذوب و داغ شود. (می توانید برای گرم کردن به جای مایکروویو از اجاق گاز استفاده کنید)
سیخ ها را روی گریل در قسمتی که شعله یا زغال است چیده و انتهای سیخ را طوری قرار بدهید که در قسمت خنک دستگاه باشد. هر طرف میگو باید برای حدود ۲ دقیقه کباب شود.
وقتی مرحله کباب کردن به اتمام رسید، میگوها را از روی گریل برداشته و در ظرف مخصوص سرو بچینید. حالا کره و سیر را اضافه کرده و پیازچه را روی میگوها پخش کنید!

نوین
نشر:persianv.com
بازنشر:mounes.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

خوراک عدس آرژانتینی

مواد لازم (برای۴ نفر) عدس ۱لیوان ۰ ۲۴ کیلوکالری گوجه‌فرنگی ۲لیوان ۵۰کیلوکالری پیاز متوسط ۱عدد ۲۰کیلوکالری هویج ۱لیوان ۲۵کیلوکالری سیر ۱حبه ۵کیلوکالری نخودفرنگی ۵/۰لیوان ۲۵کیلوکالری آب سبزی‌های پخته ۱لیوان ۶۰کیلوکالری روغن زیتون ۱قاشق غذاخوری ۹۰کیلوکالری نمک و فلفل سیاه به‌مقدار لازم طرز تهیه عدس را با یک لیوان آب سبزی […]

Subscribe US Now