تزیین سفره حضرت رقیه 1تزیین سفره حضرت رقیه 1

تزیین سفره حضرت رقیه جدید با تزیینات متفاوت

دیدگاه خود را بنویسید.

بازدید۶۳۵

	 تزیین سفره حضرت رقیه جدید با تزیینات متفاوت

تزیین سفره حضرت رقیه جدید با تزیینات متفاوت

سفره های نذری را می توان از جمله با ارزش ترین و مهم ترین سفره ها دانست که جایگاه ویژه ایی در بین مسلمانان دارند. این سفره ها اغلب به نام یکی از ائمه پهن می گردد و دعا یا روضه مخصوص وی را کنار سفره می خوانند. یکی از این سفره ها که بسیار حاجت دهنده نیز می باشند، سفره حضرت رقیه (س) است که ما در این مطلب قصد داریم به معرفی آداب و رسوم گستراندن آن و همچنین ارائه ایده هایی برای تزیین سفره حضرت رقیه بپردازیم. در ادامه همراه ما بوده و از این مطلب نهایت استفاده را ببرید.

ایده های جدید برای تزیین سفره حضرت رقیه (س) در منزل و مسجد :

سفره حضرت رقیه (س) یکی از سفره های حاجت دهنده و بسیار محترم است، همانطور که می دانید حضرت رقیه، دختر امام حسین (ع) بعد از به شهادت رسیدن ایشان، به همراه دیگر اسرا در خرابه های شام اسیر بودند و بعد در همان مکان جان خود را از دست می دهند. از این رو اغلب در تزیین سفره حضرت رقیه (س) از خار و خاشاک نیز استفاده می شود و سعی می شود چیدمان سفره ساده و دلچسب باشد. از جمله وسایل سفره نذری حضرت رقیه می توان به تزیین حلوا، شمع، نان پنیر سبزی، ماست، شکلات، خرما، میوه و… اشاره نمود.

width="600"


منبع:cr1.ir

By مونس

سایت مونس تلاش می کند مطالب متنوعی را در زمینه آشپزی فراهم نموده تاشما عزیزان با سلایق گوناگون از آن بهره مند شوید. ایمیل ما info@mounes.ir همراه همیشگی شما مونس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *