دستور پخت شیرینی شکری فرفره ای صورتیدستور پخت شیرینی شکری فرفره ای صورتی

دستور پخت شیرینی شکری فرفره ای صورتی

مواد اصلی :

آرد ۳ فنجان

نمک ۱/۲ قاشق چای خوری

بیکینگ پودر ۱/۲ قاشق چای خوری

کره ۱ فنجان

شکر ۱/۱/۳ فنجان

تخم مرغ ۲ عدد

عصاره وانیل ۲ قاشق چای خوری

رنگ خوراکی (قرمز) به مقدار لازم

مواد تزئینی به مقدار لازم

زمان تهیه ۲۴۰ دقیقه
زمان پخت ۱۵ دقیقه

دستور پخت شیرینی شکری فرفره ای صورتی :

۱ در یک کاسه متوسط آرد، بکینگ پودر و نمک را الک کنید.

۲ در یک مخلوط کن کره را ۲ دقیقه بزنید تا نرم و یکدست شود. شکر را اضافه کنید و ۳ دقیقه بزنید تا مخلوط سبک و پفکی شود. تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید و بین اضافه کردن هر کدام بزنید سپس وانیل را اضافه کنید.

۳ مخلوط کن را خاموش کنید. آرد را اضافه کنید و بزنید تا مخلوط شوند. خمیر را از مخلوط کن بیرون بیاورید و به دو تکه ی مساوی تقسیم کنید.

۴ یکی از تکه ها را به شکل یک مربع ۲۰ سانتی متری در بیاورید سپس محکم داخل پوشش پلاستیکی بپیچید و در یخچال قرار دهید. این خمیر قسمت سفید رنگ شیرینی را تشکیل می دهد.

۵ نیمه ی دوم خمیر را داخل مخلوط کن بریزید و سرعت مخلوط کن را روی پایین تنظیم کنید سپس رنگ قرمز خوراکی را قطره قطره اضافه کنید تا به رنگ صورتی مورد نظر خود برسید.

۶ خمیر صورتی را از مخلوط کن بیرون بیاورید و آن را به شکل یک مربع ۲۰ سانتی متری در بیاورید سپس محکم داخل پوشش پلاستیکی بپیچید و در یخچال قرار دهید.

۷ خمیر را ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

۸ خمیر را از یخچال بیرون بیاورید و مربع را از قطر نصف کنید تا دو مثلث به دست بیاید. نصف هر رنگ خمیر را در پوشش پلاستیکی بپیچید و دوباره در یخچال قرار دهید.

۹ خمیر سفید را بین دو ورقه کاغذ روغنی قرار دهید و آن را به شکل یک مستطیل به ضخامت ۳ میلی متر پهن کنید. خمیر صورتی را هم بین دو ورقه کاغذ روغنی قرار دهید و آن را به شکل یک مستطیل به ضخامت ۳ میلی متر پهن کنید.

۱۰ ورقه ی کاغذ روغنی رویی را از روی خمیر سفید رنگ جدا کنید سپس ورقه ی کاغذ روغنی را از یک طرف خمیر صورتی رنگ هم جدا کنید و با استفاده از ورقه ی باقیمانده خمیر صورتی رنگ را روی خمیر سفید رنگ قرار دهید.

۱۱ دو لایه خمیر را خیلی آرام با هم پهن کنید تا یک اندازه شوند.

۱۲ از ضلع کوتاه تر مستطیل شروع کنید و خمیر را به صورت یک لوله ی کاملاً فشرده در بیاورید. مراحل پهن کردن و لوله کردن را برای خمیر های باقیمانده در یخچال هم تکرار کنید. لوله ها را در پوشش پلاستیکی بپیچید و ۱ ساعت در یخچال قرار دهید.

۱۳ لوله های خمیر را از یخچال بیرون بیاورید و آنها را روی کابینت چند بار بغلتانید تا کاملاً گرد بمانند و یک طرفشان صاف نشده باشد. آنها را از پوشش پلاستیکی بیرون بیاورید. مواد تزئینی را در یک ظرف بزرگ کم عمق بریزید.

۱۴ لوله های خمیر را در مواد تزئینی بغلتانید تا کاملاً آغشته شوند. دوباره لوله ی خمیر را در کاغذ روغنی و پوشش پلاستیکی بپیچید و ۴ ساعت دیگر در یخچال قرار دهید.

۱۵ وقتی برای پختن شیرینی ها آماده بودید، فر را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۷۷ درجه سانتی گراد) داغ کنید و کف دو سینی فر را کاغذ روغنی بیندازید. خمیر را از یخچال بیرون بیاورید و هر لوله را به شکل حلقه های نیم سانتی متری برش دهید.

۱۶ دایره هاها را به فاصله ۵ سانتی متر از یکدیگر داخل سینی فر قرار دهید چون شیرینی ها موقع پختن بزرگتر می شوند.

۱۷ شیرینی ها را ۹ تا ۱۱ دقیقه تا زمانی که طلایی کمرنگ شوند در فر بپزید سپس آنها را روی یک توری قرار دهید تا کاملاً خنک شوند.

منبع:پاپیون

By مونس

سایت مونس تلاش می کند مطالب متنوعی را در زمینه آشپزی فراهم نموده تاشما عزیزان با سلایق گوناگون از آن بهره مند شوید. ایمیل ما info@mounes.ir همراه همیشگی شما مونس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *