دسر آناناس و قهوه

دستور و طرز تهیه دسرهای خوشمزه و متنوع بسیار زیادند و می توان به راحتی از بین آنها انتخاب نمود. اما تهیه دسری که همه افراد خصوصا در مهمانی آن را بپسندند معمولا کار مشکلی است . برای این منظور بهتر است از دسرهایی استفاده کنیم که طعم و مزه های آشنا دارند. دسر آناناس و قهوه دسری بی نظیر با طعم خوشمزه و عالی است . همین طور ظاهر این دسر بسیار زیباست .

مواد لازم :

آناناس ۴۵۰ گرم
شیر ۵۰۰ میلی لیتر
زرده تخم مرغ ۳ عدد
شکر ۱۰۰ گرم
قهوه فوری ۱ قاشق سوپخوری
آب جوش ۱ قاشق سوپخوری
پودر ژلاتین ۲ قاشق سوپخوری
شکلات سفید ۱۵۰ گرم
خامه فرم گرفته ۳۰۰ گرم
پودر ژله آناناس ۱ بسته
آب سرد ۴ قاشق سوپخوری

طرز تهیه دسر آناناس :

زرده های تخم مرغ را به همراه شکر با همزن برقی می زنیم تا تغییر رنگ دهد و کشدار شود. شیر را جداگانه جوشانده و در حال جوشاندن مخلوط زرده ها را اضافه می کنیم . دقت منید سریع هم بزنید تا تخم مرغ ها پخته نشود. شکلات سفید را به روش بن ماری ذوب کرده و قهوه را در آب جوش می ریزیم و کاملا حل می کنیم . سپس شکلات و قهوه حل شده را به شیر اضافه می کنیم. آناناس را پوره کرده و به مواد اضافه می کنیم . می توان آناناس را با غذاساز یا گوشتکوب برقی پوره کرد.ژلاتین را به روش بن ماری حل می کنیم. ژلاتین را با آب سرد مخلوط و روی حرارت غیر مستقیم قرار می دهیم تا باز شود و عمل کند. ژلاتین حل شده را به مواد قبلی اضافه کرده و در آخر خامه را نیز افزوده و مواد را به خوبی مخلوط می کنیم . این دسر به دو شکل می تواند سرو شود. اگر در ظرفهای تک نفره سرو می شود باید مایه دسر را داخل ظرف ریخت و در یخچال قراردهیم تا ببندد. ظرف را نبایدپر کرد و حدود ۱/۴ از ظرف خالی باشد . می توانید روی دسر را میوه بریزید و یا ژۀه آناناس را طبق دستور تهیه کنید و روی دسر بسته شده بریزید و مجددا در یخچال قرار دهید تا ببندد. اگر می خواهید دسر را در قالب بریزید ابتدا ژله را تهیه و ۱/۴ قالب را از ژله پر کنید وبعد از اینکه ژله بست روی آن را مایه دسر ریخته و قالب را پر نمایید. بعد از بستن دسر آن را از قالب جدا کرده و سرو کنید.
منبع:parnianmedia.com

By مونس

سایت مونس تلاش می کند مطالب متنوعی را در زمینه آشپزی فراهم نموده تاشما عزیزان با سلایق گوناگون از آن بهره مند شوید. ایمیل ما info@mounes.ir همراه همیشگی شما مونس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *