طرزتهیه ساندویچ برای مدرسهطرزتهیه ساندویچ برای مدرسه

طرزتهیه ساندویچ برای مدرسه

مواد لازم :
(برای هشت ساندویچ کوچک):

▪ ‌‌‌ گرم گوشت مرغ چرخ شده
▪ سه چهارم پیمانه مغز نان سفید
▪ یک چهارم پیمانه ترشی میوه
▪ سه حبه سیر کوبیده
▪ سه تا چهار عدد لواش نرم و تازه
▪ روغن مایع برای سرخ کردن
▪ یک دوم پیمانه پنیر خامه ای
▪ یک دوم پیمانه پیازچه خرد شده
▪یک عدد گوجه فرنگی ریز خرد شده
▪ دو قاشق سوپخوری آب لیمو
▪ نمک و فلفل بنا به ذائقه

● روش تهیه:
گوشت مرغ چرخ شده، مغز نان سفید، ترشی میوه، سیر و کمی نمک و فلفل را در دستگاه غذاساز بریزید و چند دقیقه روشن کنید تا خوب مخلوط شوند. این مخلوط را به هشت قسمت مساوی تقسیم کنید و هریک را با دست به صورت یک سوسیس به بلندی ‌‌ سانتی متر درآورید.
در یک تابه نچسب کمی روغن مایع بریزید و سوسیس هایی را که آماده کرده اید، در روغن مایع با حرارت متوسط سرخ کنید به طوری که سوسیس ها از همه طرف طلایی شوند. از زیادکردن شعله گاز خودداری کنید چون سطح روی سوسیس ها زود برشته می شوند اما مغزپخت نمی شوند.
آنها را چند دقیقه در یک صافی قرار دهید تا روغن اضافی مربوط به سرخ کردن سوسیس ها گرفته شود. در این فاصله هشت دایره به قطر حدود ‌‌ سانتی متر از نان لواش ببرید.
پنیر خامه ای را با پیازچه خرد شده مخلوط کنید و از این مخلوط مقدار کمی روی هر یک از نان ها بمالید.
گوجه فرنگی و پیاز خرد شده را با هم مخلوط کنید و آب لیمو را اضافه کنید. مقداری از این مخلوط را روی هریک از نان ها بریزید و یک عدد سوسیس را روی هرکدام گذاشته نان را به صورت یک ساندویچ لوله کنید.

●سمبوسه پنیر بچه ها

مواد لازم برای آشپزی :

▪ پنیر سفت؛ ۱ لیوان
▪ مغز گردوی خرد شده؛ نصف لیوان
▪ نعناع خرد شده؛ به مقدار لازم
▪ نان لواش؛ به مقدار لازم

● روش تهیه:

ابتدا در ظرفی پنیر را با نعنای خرد شده و مغزگردو مخلوط می کنیم.بعد نان ها را مستطیل شکل از طول می بریم. سپس نان را به صورت سمبوسه در می آوریم و کـمی از مـواد را داخل سمبوسه می ریزیم.
کمی آرد خمیر می کنیم و سمبوسه را می بندیم و در روغن سرخ می کنیم. سمبوسه ها را در صافی می ریزیم تا روغن آن برود سپس سمبوسه ها را در عسل می زنیم تا تمام سطح سمبوسه به آن آغشته شود و در ظرف می چینیم.از این سمبوسه می توانیم برای صبحانه نیز استفاده کنیم.
روزنامه اطلاعات
نشر:akairan.com
بازنشر:mounes.ir

By مونس

سایت مونس تلاش می کند مطالب متنوعی را در زمینه آشپزی فراهم نموده تاشما عزیزان با سلایق گوناگون از آن بهره مند شوید. ایمیل ما info@mounes.ir همراه همیشگی شما مونس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *