طرز تهیه باسلوق در خانه | نکاتی برای درست کردن شیرینی شب یلدادر این مطلب با طرز تهیه باسلوق که به راحت الحلقوم نیز معروف است، آشنا می‌شوید.

طرز تهیه باسلوق در خانه | نکاتی برای درست کردن شیرینی شب یلدا

باسلوق دسر سنتی و محبوبی است که در سفره شب یلدا از قدیم جای خود را داشته است. در این مطلب با طرز تهیه باسلوق که به راحت الحلقوم نیز معروف است، آشنا می‌شوید.می‌توانید آن را به عنوان یک شیرینی ساده در کنار چای هم مصرف کنید.

مواد لازم:

نشاسته گل ۱ لیوان

شکر ۱ لیوان

آب ۱/۵ لیوان

کره ۲۰ گرم

گلاب ۲ تا ۴ قاشق غذاخوری

پودر نارگیل به میزان لازم

گردو به میزان لازم

طرز تهیه :

۱- یک لیوان نشاسته گل و یک و نیم لیوان آب را با هم مخلوط کنید تا تمام نشاسته‌ها حل بشود.

۲- بعد آن را از صافی رد می‌کنیم. یک لیوان شکر اضافه کرده و هم می‌زنیم تا حل بشود و ۲ قاشق گلاب به آن اضافه کرده و کره آب شده و به دمای محیط رسیده را به آن اضافه می‌کنیم.
نکاتی برای تهیه باسلوق در خانه

۱- تمام این کارها را زمانی انجام می‌دهیم که گاز خاموش است.

۲- بعد از آن گاز را روشن کرده و شعله را بسیار کم می‌کنیم (در حد امکان از شعله‌پخش کن استفاده کنید) و شروع می‌کنیم به هم زدن تا مواد خودش را بگیرد و بعد از نیم ساعت آماده می‌شود. حتما موقع هم زدن باید از لیسک یا قاشق چوبی استفاده شود.

۳- بعد از اینکه مواد مقداری خنک شد دست خود را با روغن چرب کرده و مقداری از مواد را برداشته و به شکل گلوله درمی‌آوریم و بعد از آن در پودر نارگیل کامل می‌غلتانیم و روی آن یک گردو می‌گذاریم.

به همین ترتیب باسلوق‌ها را آماده کرده و در ظرف مورد نظر می‌چینیم.

منبع:hamshahrionline.ir

By مونس

سایت مونس تلاش می کند مطالب متنوعی را در زمینه آشپزی فراهم نموده تاشما عزیزان با سلایق گوناگون از آن بهره مند شوید. ایمیل ما info@mounes.ir همراه همیشگی شما مونس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *