طرز تهیه شیر قهوه ترکطرز تهیه شیر قهوه ترک

طرز تهیه شیر قهوه ترک

از عنوان مطلب مشخص است که حتما با شیر سروکار داریم اما این مطلب کمی چند پهلو است. شیر یکی از افزودنی‌هایی است که اغلب مردم به دلیل طعم دوست داشتنی آن ،مایل اند به قهوه خود اضافه کنند اما نظرات راجع به شیر قهوه coffee milk بعضا با یکدیگر تفاوت دارد:

افزودن شیر داغ به قهوه آماده شده فرانسه
افزودن شیر داغ به قهوه تهیه شده ترک
تهیه قهوه ترک با شیر

طرز تهیه شیر قهوه ترک
طرز تهیه شیر قهوه ترک

البته به اسپرسو هم می توان شیر اضافه کرد اما روش های متفاوتی دارد که این روش ها، نوشیدنی‌های مختلفی بر پایه اسپرسو را ایجاد کند، به عنوان مثال کاپوچینو که از اضافه کردن شیر و فوم شیر به اسپرسو ایجاد می شود، یا دیگر نوشیدنی های بر پایه اسپرسو همچون: لاته آرت، لاته ماکیاتو ، قهوهٔ دالگونا، آمریکانو ، کن پانا یا اسپرسو با خامه، دابل اسپرسو یا دوپیو، قهوه اسپرسو، کاپوچینو، ریسترتو، قهوه موکا یا موکاچینو، اسپرسو با شیر، دابل ریسترتو، کورتادو ، لانگ بلک، آفوگاتو یا قهوه بستنی و اسپرسو لانگو در مطلب تهیه اسپرسو با کمک شیر می‌توانید نوشیدنی‌های اسپرسو با شیر را مشاهده نمایید.

اما روشی که معمولا با نام شیر قهوه شهرت دارد کمی متفاوت است و اشاره دارد به تهیه قهوه ترک با شیر! اما چگونه؟ چندان پیچیده نیست کافی است به جای استفاده از آب در تهیه قهوه ترک از شیر استفاده نمایید. به دلیل اینکه طرز تهیه شیر قهوه با قهوه جوش را در مقالات قبلی توضیح داده ایم، در این مقاله به درست کردن آن بدون ابزار خاصی می پردازیم.
موارد مورد نیاز برای تهیه قهوه ترک با شیر:

در زیر ساده ترین روش درست کردن شیر قهوه را به شما آموزش خواهیم داد. بنابراین با دقت آن را مطالعه نمایید.

یک قاشق مربا خوری پودر قهوه برای هر نفر (البته به مزاج شما نیز بستگی دارد)
کمی بیشتر از یک فنجان شیر سرد برای هر نفر
قهوه جوش یا ایبریک اگر ندارید شیرجوش
حرارت

طرز تهیه شیر قهوه ترک
طرز تهیه شیر قهوه ترک

طرز تهیه شیر قهوه ترک:
درست کردن قهوه ترک با شیر حتما تو “خونه”درست کنید!

۱-افزودن شیر و پودر قهوه

اولین قدم در درست کردن قهوه ترک با شیر افزودن شیر و پودر می باشد اما این کار هم اصول خودش را دارد. شیر سرد به تعداد فنجانی که مایل اید مصرف کنید، در قهوه جوش بریزید سپس پودر قهوه تان را در قهوه جوش ریخته و آن را به قدری هم بزنید تا کاملا پودر قهوه در داخل شیر باز شود با شیر ترکیب شوند. (زمانی که قهوه جوش را بر روی گاز قرار دادید دیگر نیازی به هم زدن آن نیست)
برای مثال اگر برای دو نفر قهوه درست می‌کنید، دو فنجان شیر و دو قاشق مربا خوری سر پر قهوه در قهوه جوش باید بریزید.
۲- قرار دادن قهوه جوش بر روی حرارت

حالا قهوه جوش را بر روی شعله کم گاز گذاشته و چند دقیقه صبر کنید. مراقب باشید که قهوه‌تان سر نرود و در ضمن قهوه نباید بجوشد یا قل بزند چون باعث تلخی زننده نوشیدنی‌تان می شود.
زمانی که قهوه آماده شود به سمت بالا حرکت می کند با شروع حرکت قهوه به سمت بالا گاز را خاموش کنید.
۳- قهوه را سرو کنید

به بخش پایانی و خوشمزه طرز تهیه قهوه با شیر رسیدیم. پس از خاموش کردن گاز، قهوه تان حاضر است می‌توانید در فنجان بریزید و نوش جان کنید. در صورت تمایل شکر نیز می‌توانید اضافه کنید.
نکات تهیه شیرقهوه‌ترک:

شکر را می توانید در هنگام سرو یا در ابتدا زمانی که پودر و آب را اضافه کردید، بیافزایید.
زمانی که قهوه تان حاضر شد کمی صبر کنید که پودر قهوه در ظرف ته نشین شود سپس در فنجان بریزید.

کافی لاورهای عزیز برای تهیه بهتر حرفه‌ای تر و دقیق‌تر پیشنهاد می‌کنم تهیه قهوه ترک را یکبار مطالعه کنید. آموزش تهیه قهوه ترک با قهوه جوش بر روی سایت قرار دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید.

نظر خود را در رابطه با نحوه درست کردن شیر قهوه با ما به اشتراک بگذارید و امتیاز کافی کلاب دریافت کنید. این امتیاز به شما امکان استفاده از تخفیفات ویژه فروشگاه کافی استور را خواهد داد.

منبع:coffeestore.ir

By مونس

سایت مونس تلاش می کند مطالب متنوعی را در زمینه آشپزی فراهم نموده تاشما عزیزان با سلایق گوناگون از آن بهره مند شوید. ایمیل ما info@mounes.ir همراه همیشگی شما مونس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *