ژله بال فرشته

طرز تهیه ژله بال فرشته

یک مدل جدید و جذاب از ژله که با رنگ های متنوع می تونید زیباترش هم بکنید

برای اینکه ژله پلکانی درست کنم از هر رنگ‌ ژله که بخواید من از آبی بلوبری استفاده کردم . یه بسته پودر ژله رو با یک و نیم لیوان آب جوش روی حرارت غیر مستقیم به روش بن ماری حل کردم .
به ۳ قسمت تقسیم کردم . به یه قسمت ۲ الی ۳ قطره رنگ خوراکی اضافه کردم .

به یکیش یه قطره که کمی از اون کم رنگ تر بشه و قسمت سوم رو همین طور هیچی اضافه نکردم .
قالب من جنسش پلاستیکی هست با دو قطره روغن مایع چرب کردم .
بعد کج کردم و یه مقدار از ژله آبی که پررنگ تر از همه هست ریختم و همین طور کج داخل یخچال گذاشتم .
برای لایه های سفید یه بسته پودر ژله رو با یک لیوان آب جوش حل کردم و گذاشتم توی محیط خنک بشه و بعد بهش دو ، سه قاشق بستنی وانیلی نرم اضافه کردم و خوب مخلوط کردم .
روی لایه اولی از این ژله سفید کمی ریختم و گذاستم یخچال .

مجدد برای لایه بعدی ژله آبی که که خیلی کم رنگ خوراکی ریخته بودم و رو ریختم و باز گذاشتم یخچال و بعد که کمی بست دوباره ژله سفید کمی ریختم .

و در آخر ژله آبی که اصلا رنگ نریختم رو کمی ریختم و گذاشتم یخچال .
دقیقا همین مراحل رو برای قرینه این کار انجام دادم به همین ترتیب .

یه بسته پودر ژله قرمز من از توت فرنگی استفاده کردم با یک لیوان آب جوش حل کردم و وقتی خنک شد بهش دو ، سه قاشق بستنی وانیلی نرم اصافه کردم و مخلوط کردم .
قالب رو صاف قرار دادم روی صفحه و از این ژله داخلش ریختم .
برای لایه بعدی از ژله قرمز کمی پر رنگتر و از انار استفاده کردم و دقیقا مثل ژله توت فرنگی ژله بستنی درست کردم . و روی لایه قبلی ریختم .ژله رو داخل یخچال قرار دادم که خوب بسته بشه .

بعد از بسته شدن دورش رو با چاقو آزاد کردم و دیدم که حسابی از جاش آزاد شده و چون بستنی هم داشت این کار خیلی راحت از قالب جدا میشه و حتی نیازی به قرار دادن داخل آب ولرم نبود دیدم که راحت از جاش آزاد شده روش یه دیس مرطوب قرار دادم و برگردوندم .

ژله بال فرشته

طرز تهیه ژله بال فرشته

نکته مهم

در تمامی مراحل وقتی که ژله ها رو لایه لایه می ریزین بین ریختن لایه ها وقفه ایجاد نکنین هر لایه کمی از نیم بند سفت شد لایه بعدی ریخته بشه تا لایه ها به هم بچسبه .
رنگ بندی کاملا سلیقه ای

منبع:iranbanou.com

By مونس

سایت مونس تلاش می کند مطالب متنوعی را در زمینه آشپزی فراهم نموده تاشما عزیزان با سلایق گوناگون از آن بهره مند شوید. ایمیل ما info@mounes.ir همراه همیشگی شما مونس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *