طرز تهیه ژله مات و شفافطرز تهیه ژله مات و شفاف

طرز تهیه ژله مات و شفاف

● مواد لازم:
▪ دو بسته ژله
▪ یک قوطی کمپوت
▪ یک بسته خامه ۵۰ گرمی

● طرز تهیه ژله مات و شفاف:

یک لیوان کمپوت خرد شده و آب کمپوت را در مخلوط کن خرد کنید. خامه را به آن اضافه کنید و مخلوط کنید. یک بسته ژله را در یک لیوان آب جوش حل و پس از آن به مواد موجود در مخلوط کن اضافه کنید. مواد را در مخلوط کن به قدری بزنید که به خوبی با هم ترکیب شوند، ترکیب حاضر را در ظرفی که می خواهید ژله را سرو کنید، بریزید و در داخل یخچال قرار دهید. برای تهیه این ژله مات می توانید از انواع ژله و انواع کمپوت استفاده کنید ولی کمپوت آناناس برای این کار مناسب تر است و ژله خوشمزه تری حاصل می شود. یک ردیف ژله مات به تنهایی زیبا نیست و در روی میز پذیرایی شما جلوه ندارد.

ژله دیگری و ترجیحا به رنگ دیگری و به شکل ساده (یک لیوان آب جوش و یک لیوان آب سرد) تهیه کنید و روی ژله مات بریزید. دقت کنید این کار را باید سه الی چهار ساعت بعد که ژله مات به طور کامل بست، انجام دهید تا دو ردیف با هم مخلوط نشوند. اگر خامه اضافی داشتید، هنگام سرو دسر، روی ژله را با خامه تزیین کنید. ظرفی که برای تهیه و سرو ژله انتخاب می کنید، ظرفی بلورین باشد که مات و شفاف بودن دو ردیف ژله شما را نشان دهد. پودر ژله های موجود در بازار را می توان با همین ترکیب استفاده کرد ولی برای خوشمزه تر شدن ژله بهتر است یک قاشق مرباخوری شکر هنگام حل کردن ژله در آب جوش به آن اضافه کنید.

منبع:imperia.ir

By مونس

سایت مونس تلاش می کند مطالب متنوعی را در زمینه آشپزی فراهم نموده تاشما عزیزان با سلایق گوناگون از آن بهره مند شوید. ایمیل ما info@mounes.ir همراه همیشگی شما مونس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *