طرز تهیه کرم کارامل خانگی

مواد لارم:
۱ پیمانه شکر
۲ پیمانه شیر
۲ پیمانه خامه
۸ عدد تخم مرغ
نمک یک قاشق چای خوری
پودر وانیل یک قاشق چای خوری
آب جوش به مقدار لازم

طرز تهیه:

فر را تا ۳۲۵ درجه فارنهایت گرم کنید.
نصف پیمانه شکر را داخل ظرف فر کم عمقی بریزید و در طبقه بالایی فر به مدت ۵ دقیقه روی حرارت ملایم بگذارید. لبه قالب را با دستگیره بگیرید و در حالیکه شکر در حال ذوب شدن و تغییر رنگ به زرد است، آن را به طرفین حرکت دهید. وقتی که شکر کاملاً ذوب شد و تبدیل به مایعی طلایی مایل به قهوه ای شد، کارامل حاضر است. کارامل را از فر بیرون بیاورید و آن را کنار بگذارید.
شیر و خامه را در یک ماهی تابه بریزید و ماهی تابه را روی شعله ملایم قرار دهید. به آرامی هم بزنید و صبر کنید تا حباب های کوچکی در اطراف ماهی تابه ظاهر شوند، ماهی تابه را از روی حرارت بردارید.
تخم مرغها را در کاسه بزرگ بشکنید باقیمانده شکر، نمک و وانیل را اضافه نمایید و هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. مخلوط شیر داغ را به آرامی به مخلوط تخم مرغ اضافه نمایید و با یک همزن به سرعت هم بزنید.

طرز تهیه کرم کارامل خانگی

قالب های کم عمق مورد نظر خود را کمی چرب نمایید ( اگر می خواهید از یک قالب استفاده نمایید یک قالب کم عمق و پهن استفاده نمایید) کارامل را داخل ظرف فر بریزید تا به اندازه یک سانتیمتر بالا بیاید. مخلوط کرم را داخل قالب روی کارامل بریزید و تا به اندازه ۵ سانتی متر بالا بیاید. قالب را در یک ظرف آب جوش قرار دهید و ظرف را به مدت ۴۵ دقیقه در فر حرارت دهید.
با یک کارد تیز در وسط کرم فرو کنید باید چیزی به کارد نچسبد و مایع کرم سفت شده باشد و گرنه چند دقیقه دیگر در فر بگذارید. قالب کرم کارمل را از ظرف آب جوش بیرون بیارید و در دمای یخچال سرد نمایید.
برای خارج کردن کرم کارامل از قالب یک چاقو بردارید و کارامل را از دور دیواره قالب ببرید. بشقاب سرو را بصورت واژگون روی قالب بگذارید. قالب و بشقاب را برعکس نمایید طوری که بشقاب در زیر قرار بگیرد قالب را تکان دهید تا کرم باید به آرامی روی بشقاب بیفتد

مجله دلگرم

By مونس

سایت مونس تلاش می کند مطالب متنوعی را در زمینه آشپزی فراهم نموده تاشما عزیزان با سلایق گوناگون از آن بهره مند شوید. ایمیل ما info@mounes.ir همراه همیشگی شما مونس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *