چای آلبالو

دمنوش آلبالو

طبیعت :سرد و خشک
از جمله نوشیدنی های بسیار مفید برای فصل گرم تابستان ،که همانند چای مورد مصرف قرار می گیرد ، چای البالو می باشد .که این دمنوش به همراه عسل و یا نبات بسیار خوشمزه است و کسانی که طعم ترش را دوس ندارند می توانند به صورت ملس انرا مصرف نمایند .میزان البالویی که در تهیه ی این دمنوش به همراه اب استفاده می گردد تاثیر مستقیمی در رقیق یا غلیط بودن و رنگ دمنوش آلبالو دارد .
خواص چای آلبالو

– دمنوش البالو صفرا بر می باشد و هم چنین در شفاف سازی پوست و رفع جوش های دوران جوانی و کاهش خارش بدن بسیار موثر است زیرا غلظت خون را کم می نماید.

– موجب تقویت سوخت و ساز بدن می شود و کم اشتهایی را از بین می برد .

– در بهبود کیفیت خواب و ایجاد ارامش موثر است

– آلبالو باید کاملا به صورت رسیده و قرمز مصرف شود تا به دلیل سرد مزاجی اش ، موجب اختلال در عملکرد روده ها نشود .

– برای کسانی که ورم معده دارند خوردن بیش از حد آلبالو مناسب نیست زیرا دیر هضم می باشد . این افراد میتوانند از دمنوش آلبالو استفاده نمایند زیرا در این حالت پخته می شود .

– دمنوش البالو موجب افزایش ادرار می وشد از اینرو برای کسانی که بیماری قلبی دارند، مناسب است چون پتاسیم آن از باقیمانده نمک در عروق جلوگیری می‌کند .

– مصرف منظم آن موجب تصفیه ی خون می گردد و هم چنین موجب رفع عطش و تشنگی می گردد .

– مصرف دمنوش آلبالو برای برای سوء هاضمه خوب است و یکی از ملین ها می باشد .

طرز تهیه چای آلبالو

به میزان مورد نظر خود میتوانید آلبالوی رسیده را به همراه نبات یا عسل و آب در قوری ریخته و به مدت نیم ساعت یا بیشتر ، بر روی حرارت غیر مستقیم دم کنید و از خواص دمنوش آلبالو بهره مند گردید .
——————–
منبع:freshdrink.ir

By مونس

سایت مونس تلاش می کند مطالب متنوعی را در زمینه آشپزی فراهم نموده تاشما عزیزان با سلایق گوناگون از آن بهره مند شوید. ایمیل ما info@mounes.ir همراه همیشگی شما مونس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *