مواد لازم کولفی پسته بستنی هندی :

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
شیر پرچربی یک لیوان ۱۰۰ گرم / ۹۵ کالری
شیرخشک ۴۰ گرم ۱۰۰ گرم / ۵۰۰ کالری
شکر ۳۰۰ گرم ۱۰۰ گرم / ۴۰۰ کالری
خامه ۱۰۰ میلی لیتر ۱۰۰ گرم / ۳۵۰ کالری
پودر هل ۱۵ گرم ۱۰۰ گرم / ۳۲۰ کالری
خلال بادام ۱۰۰ گرم ۱۰۰ گرم / ۶۱۲ کالری
خلال پسته ۱۰۰ گرم ۱۰۰ گرم / ۶۸۰ کالری
گلاب یک تا دو قاشق سوپخوری نامشخص
زعفران ساییده یک چهارم قاشق چایخوری ۱۰۰ گرم / ۳۱۰ کالری

طرز تهیه کولفی پسته بستنی هندی :

*. شیر را در ظرف مناسبی بریزید و روی حرارت اجاق گاز قرار دهید تا جوش بیاید. حرارت را کاهش دهید و بگذارید شیر به آرامی بجوشد تا حجم آن بر اثر تبخیر نصف شود در این مدت گاهی شیر را هم بزنید.زعفران را در ۲۰ میلی لیتر آب داغ حل کنید. وقتی حجم شیر به نصف رسید شکر، شیرخشک و زعفران را به آن اضافه کنید.

*. بگذارید پنج دقیقه دیگر بجوشد. هل، خلال بادام و خلال پسته را افزوده و هم بزنید. سپس آن را از روی حرارت اجاق گاز بردارید و بگذارید سرد شود. وقتی مخلوط شیر سرد شد و دمای آن به دمای اتاق رسید گلاب را اضافه کنید.خامه را با همزن برقی بزنید تا فرم بگیرد. بهتر است.

*. ظرف آن را روی ظرفی محتوی یخ قرار داده و با همزن هم بزنید تا خامه شل نشده و زودتر فرم بگیرد. دقت کنید که خامه را بیش از اندازه نزنید تا تبدیل به کره نشود.وقتی خامه آماده شد آن را به مخلوط شیر افزوده و هم بزنید. این مخلوط را چند دقیقه با همزن برقی بزنید تا خوب مخلوط شده و حالت کفی پیدا کند.

*. این کار مانع یخی شدن بستنی در فریزر می شود.مایه بستنی را در قالبی مناسب بریزید و در فریزر قرار دهید. پس از اینکه کریستال های یخ در مایه تشکیل شد آن را از فریزر خارج کرده و خوب هم بزنید سپس در فریزر بگذارید تا کاملاً سفت شود. وقتی بستنی آماده شد آن را از قالب خارج کنید و با قطعات میوه فصل سرو کنید.

منبع:cooking.akairan.com

By مونس

سایت مونس تلاش می کند مطالب متنوعی را در زمینه آشپزی فراهم نموده تاشما عزیزان با سلایق گوناگون از آن بهره مند شوید. ایمیل ما info@mounes.ir همراه همیشگی شما مونس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *