کوکو کدو سبز یا کچلیک کوکوکوکو کدو سبز یا کچلیک کوکو

کوکو کدو سبز یا کچلیک کوکو

مواد لازم ز:

تخم مرغ : چهار عدد
سیر تازه، پیازچه، فلفل سبز: به دلخواه
نمک و فلفل و زردچوبه: به مقدارلازم

کوکو کدو سبز یا کچلیک کوکو

روش پخت :

پیازچه و سیرتازه و فلفل سبزها را خرد کرده، کدوها رو به صورت حلقوی با پوست برش دهید، مازندرانی ها کدوها رو کاملاً سرخ می کنند ولی من مقدار بسیار کمی آب و یک قاشق روغن داخل تابه ریخته، کدوها و پیازچه و سیر و فلفل را اضافه نموده و در تابه را گذاشتم تا مواد کمی بپزند آب آن که جمع شد نمک و فلفل و زردچوبه اضافه کردم و مواد را تفت دادم، دقت کنید کدو احتیاج به پخت زیاد ندارد و اگر آب زیاد ریخته شود، کدوها له میشوند، تخم مرغ ها را در ظرفی جداگانه با مقداری نمک و فلفل و کمی زردچوبه کاملاً هم میزنیم.

کف تابه دیگری کمی روغن ریخته ، تخم مرغ ها را داخل تابه ریخته و کدوها را مرتب کف آن چیده ، پیازچه و سیر و فلفل تفت داده شده را روی آنها می ریزیم، به صورتی که تخم مرغ کمی روی مواد را بپوشاند تا موقع برگرداندن و یا برش کدوها جدا نشوند، تابه را روی حرارت ملایم قرارمی دهیم تا درعین حال که تخم مرغ خودش را میگیرد، نسوزد، چند دقیقه آخر در تابه را بگذارید تا روی کوکو هم کاملاً پخته شود، در صورت تمایل می توانید وقتی یک طرف سرخ شد، کوکو رابرگردانده و طرف دیگررا هم سرخ کنید ولی نیازی نیست. این غذای ساده و خوشمزه را می توانید با برنج و یا نان میل کنید یا مثل من خالی بخورید ولی در هر صورت ماست و خیار کنارش فراموش نشود.

منبع:iran-dokht.ir

By مونس

سایت مونس تلاش می کند مطالب متنوعی را در زمینه آشپزی فراهم نموده تاشما عزیزان با سلایق گوناگون از آن بهره مند شوید. ایمیل ما info@mounes.ir همراه همیشگی شما مونس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *